top of page

Uměleckoprůmyslové muzeum v Praze, 2023

Výstavní cesta  

Kolekce Glass Soul / Pietas  zahájila svou první výstavu v UPM, která se uskutečnila od 17. 5. - 17. 9. 2023. Celkem 21 předních českých umělců z různých oborů zde představilo své pojetí tavené plastiky prezentované do pietních schránek. Ty se tradičně používají k uložení popela zesnulého, mohou však sloužit také jako krásné umělecké předměty, které uchovávají vzpomínku na blízkého ve vašem domově. Do skleněných plastik můžete ukládat nejen popel zesnulých, ale také například jejich dopisy, šperky anebo jiné předměty, na něž se vážou vaše vzpomínky. Objekty s vámi mohou cestovat, stěhovat se jako „mobilní hrobky, pietní oltáříčky“.

Designblok, Prague International Design Festival, 2023

Rodinná společnost Belda - jewelry společně s Vladěnou Klumpar Pavlik vystavovali v Uměleckoprůmyslové museum v Praze objekty vyrobené pro skupinu Glaz Bridge.

229 LAB, Petits Objets, Paris, 2023

Epos 257 vystavoval objekt vyrobený pro skupinu Glaz Bridge na výstavě v Paříži, která byla zaměřená na zkoumání mocenských vztahů mezi trhem s uměním a trhem s luxusním zbožím a souvislost mezi kapitalistickou dynamikou nadhodnoty a dynamikou nadbytečného požitku.

Sumo Garden, concept store, Praha, 2023

Dušičkový Pop-Up kolekce skleněných soch, uren Glass Soul / Pietas, Glaz Bridge, funeraly art production byl k vidění ve spojení s bytovým designem! Pro načerpání inspirace jste mohli využít týdenní propojení naší kolekce a Sumo Garden, concept store Prague, produkty pro domov i duši z celého světa.

Galerie Artefin, Měšice u Prahy

Předvánoční výstava kolekce skleněných soch, uren Glass Soul / Pietas, Glaz Bridge, funeraly art production byla k vidění ve spojení s galerii moderního umění Artefin, kde jste mohli zároveň vidět přes 800 děl těch nejlepších českých autorů.