top of page
  • Web
  • Instagram
  • YouTube
FEDERICO
DÍAZ
*1971

 

BIO

 

Výtvarný umělec česko‐argentinského původu se pomocí nových médií snaží odhalovat lidskými smysly nezachytitelné materiální elementy přirozeného prostředí. Pro svou tvorbu využívá umělou inteligenci a současné materiály.

CV

 

Vystudoval Akademii výtvarných umění v Praze (1990–1997), kde postupně navštěvoval ateliér vedený Karlem Malichem, Stanislavem Kolíbalem a Alešem Veselým. V roce 1993 získal stipendium na Alexander‐Dorner‐Kreis. Absolvoval také stipendijní pobyt na Cité internationale des arts v Paříži a v Soros Center for Contemporary Art.[1]

Přednášel na brněnské Masarykově univerzitě, kde se podílel na vzniku studijní specializace digitální média na Fakultě sociálních studií. V Praze byl mezi lety 2008–2014 vedoucím Ateliéru supermédií na VŠUP, který spolu se členem umělecké skupiny Rafani Davidem Kořínkem založil. Přednášel také na Kolumbijské univerzitě v New Yorku, Storefront for Art and Architecture, dále Buffalo New York University, na ETH v Zurichu, katedře architektů Gramazia a Kohlera či v Experimental Media and Performing Arts Center (EMPAC) v Troy, New York pro Rensselaer School of Architecture

 

Je výtvarný umělec česko‐argentinského původu, který žije a působí v Praze.

Od první poloviny devadesátých let vystavoval na předních festivalech a skupinových výstavách nových médií v Evropě a také v Japonsku. Svoji první samostatnou výstavu měl v Galerii hlavního města Prahy v roce 1997, od té doby v Česku vystavoval v Domě umění města Brna, Moravské galerii, výstavní síni Mánes, Jízdarně Pražského hradu i Národní galerii v Praze.

Vystavoval také na mnoha mezinárodních výstavách a ve význačných institucích jako Institute of Contemporary Art/ ICA, Royal Institute of British Architects, obojí v Londýně, v ZKM Center for Art and Media v Karlsruhe (2004), Fondation Electicité de France v Paříži (2003), Ars Electronica Festival v Linzi (2005), v Mori Art Museu v Tokiu (2005), MASS MoCA ve státě Massachusetts, USA (2010) a 53. Benátské bienále (2011). V roce 2018 představil monumentální veřejnou sochu Subtile v Kalifornii, USA.

DÍLO

BIG LIGHT: VESSELS 
tavená skleněná plastika
sklárna Lhotský
2019

 

ZAUJALI VÁS AUTOŘI GLAZ BRIDGE A JEJICH DÍLA?

V případě zájmu o vlastní privátní dílo, navštivte náš
e-shop. 

bottom of page