top of page
  • Web
  • Instagram
  • YouTube
MARTIN
JANECKÝ
*1980

 

BIO

Tvorba Martina Janeckého se vyznačuje dokonalým zvládnutím techniky tvarování horkého skla metodou inside sculpting. Jeho sklářské Janecký Studio se zaměřuje na plastiky zachycující portrét člověka v jeho jedinečné lidské individualitě.

CV

 

Martin Janecký začal pracovat se sklem už ve svých třinácti letech ve firmě svého otce v České republice. Po absolvování Střední průmyslové školy sklářské v Novém Boru získával zkušenosti například v Jižní Africe, Švédsku, Nizozemsku a především v USA, kde studoval na Pilchuck Glass School u Richarda Royala a Williama Morrise.

Záhy se stal též vyhledávaným pedagogem-lektorem. Byl hostujícím umělcem a lektorem v mnoha sklářských programech, jako například ve Studiu Muzea skla v Corningu, sklářské škole v Pilchucku, Penlandské školy řemesel, Univerzity v Tojamě. Proslul především bravurním zvládnutím technologie tvarování skla zevnitř žhavé baňky, tzv. inside bubble sculpting, jejíž pomocí vytváří jedinečné skulptury. V roce 2019 založil na pražské Kampě vlastní sklářské studio - Janecký Studio.

Je dnes považován za jednoho z nejlepších sklářských sochařů na světě. Svá díla vystavuje v galeriích a muzeích po celém světě.

 

VZDĚLÁNÍ:

2006 - 2007

Pilchuck Glass School, USA / William Morris

2006

Pilchuck Glass School, USA / Richard Royal

1994-1998

Střední průmyslová škola sklářská, Nový Bor, CZ

DÍLA

OBJEKT I.
tavená skleněná plastika, hutní foukané sklo
sklárna Lhotský, sklárna Janecký
2023


OBJEKT II. 

tavená skleněná plastika, hutní foukané sklo
sklárna Lhotský, sklárna Janecký
2023


spolupráce se Zdeňkem Lhotským (*1956)

ZAUJALI VÁS AUTOŘI GLAZ BRIDGE A JEJICH DÍLA?

V případě zájmu o vlastní privátní dílo, navštivte náš
e-shop. 

bottom of page