top of page

 FLACONS AD MEMORIAM

PIETAS II.

Skupina Glaz Bridge přistoupila pod názvem Flacons ad Memoriam / Pietas II. k realizaci flakónů nové generace, které mohou sloužit i jako úložiště pro lidské či zvířecí ostatky a rozšiřují tak téma piety. Výchozím materiálem je hutně tvarované nebo foukané sklo zpracované v duchu nejlepších tradic českého sklářství.

Zákazník si může vybírat ze tří velikostí v několika základních barevností flakónů. Pro ně si může zvolit uzávěr z řady různorodých autorských víček ZDE.

 

Originální přístup se odráží také v pojetí designu, kdy současní umělci korunují flakóny plastickými víčky ze sklářské matérie. Každé z nich představuje samostatný umělecký artefakt, jenž vychází z jejich aktuální tvorby.

 

Flakóny se užívaly od starověku, především v kulturně vyspělých zemích. Nejstarší příklady pocházejí z Egypta. Většinou jsou flakóny v historii spojeny s parfémy. Francouzské flacon však znamená jakoukoli malou nádobku s uzávěrem, která může mít různé použití.

 

Kolekce je autorsky otevřená a bude neustále doplňována o nová díla. Rádi vytvoříme objekt přímo na míru od našeho, či klientem zvoleného autora.

ZAUJALA
VÁS
NAŠE
KOLEKCE?

V případě zájmu o vlastní privátní dílo, navštivte náš
e-shop. 

bottom of page