top of page
  • Link
  • YouTube
LUCIE JINDRÁK
SKŘIVÁNKOVÁ
*1982

 

zdroj: Michaela Karásková

BIO

 

Lucie Jindrák Skřivánková malířka s expresivně koloristickým malířským gestem s výrazným sklonem k abstraktnímu tvaru. Multidisciplinární umělkyně, pracuje i s tapiserií, AR a sochami.

CV

Lucie Jindrák Skřivánková (1982) sídlí v Praze ve svém ateliéru na Novém Světě - v srdci historické Prahy u Pražského hradu absolvovala v roce 2009 Akademii výtvarných umění v ateliéru Michaela Rittsteina. Již během studií debutovala na českou scénu svou osobitou strukturální malbou. Tato pozoruhodná česká malířka má na svém kontě již nespočet výstav - Karpuchina Gallery, Trafo Gallery, The Chemistry Gallery, ale také v zahraničí - Německu, Brazílii, Švédsku. Na obrazech Lucie Skřivánkové je na první pohled zřejmá temperamentní osobnost: abstraktní obrazy větších rozměrů přitahují pozornost svou barevností a expresivním malířským gestem. Při bližším pohledu však divák objeví jemné barevné nuance a struktury, které odkazují na její jemnější a velmi intuitivní stránku jejího prostředí.
 
Lucie J. Skřivánková inklinuje k vyjádření se sklonem k abstrahování tvaru. Liší se v poměrně širokém rozmezí definovaném na jedné straně jemnou texturou nebo strukturním vrstvením a výraznými deformacemi na straně druhé. Tvorba Lucie J. Skřivánkové je podpořena především malbou sádrovými pastami, zpracovanými přímo prsty nebo i pomocí nástrojů určených pro subtilní stavební či fasádní činnosti, takže její lineárně vedené gestické kompozice - s trochou nadsázky - dosáhnou haptických kvalit .

Inspiruje se jejím bezprostředním okolím.  Je multidisciplinární umělkyní a také pracuje s Gobelínem, tapisérií, mapováním ,  AR a sochami.Pro ni charakteristický expresivně koloristický malířský rukopis se propisuje i do rozličných mezioborových spolupráci s umělci, návrháři, architekty a mnohými dalšími. Od roku 2020 společně s kolektivem M.P.K.J.V.L.J.S. spoluvytváří umělecký nábytek a předměty, které vycházejí z tradičních uměleckých disciplín a formou experimentu nabourávají hranice užitého designu a umění. Je zastoupena v soukromých sbírkách v Čechách i na Slovensku. Své umění prodává kontinuálně. A to i do Hollywoodu, kdy si umělecký nábytek, který vytváří v kolaboraci s umělci Milanem Pekařem a Jakubem Vávrou. Za sebou má čerstvě Artfair v Jižní Korei. 

DÍLO
 
OROBORO
tavená skleněná plastika, hutní foukané sklo
sklárna Lhotský
2023 

ZAUJALI VÁS AUTOŘI GLAZ BRIDGE A JEJICH DÍLA?

V případě zájmu o vlastní privátní dílo, navštivte náš
e-shop. 

bottom of page