top of page
Logo skupiny Glaz bridge

Pietas je ctnost, která nás napomíná, abychom konali svou povinnost vůči naší zemi nebo našim rodičům nebo jiným pokrevním příbuzným.

Marcus Tullius Cicero / 106–43 př. n. l.

REPORTÁŽ Z VÝSTAVY SKLENĚNÁ DUŠE

Vysíláno na ČT art 29.5.2023

REPORTÁŽ Z VÝSTAVY SKLENĚNÁ DUŠE

Vysíláno na CNN PRIMA News 29.5.2023

Vážení partneři, vážení sběratelé umění,

 

dovolte nám, abychom Vás pozvali k návštěvě Uměleckoprůmyslového muzea v Praze, kde je v současné době vystavena světově ojedinělá kolekce uměleckých objektů pod názvem PIETAS/SKLENĚNÁ DUŠE

Na realizaci projektu se podílela společnost Glaz Bridge ve spolupráci s předními českými sklářskými studii v oboru tavené plastiky.

 

Srdečně zveme do výstavních sálů naší přední instituce. 

 

V případě Vašeho zájmu Vám velmi ochotně zajistíme privátní komentovanou prohlídku s kurátorkou kolekce a zakladatelkou projektu Martinou Sikorovou.


Výstava PIETAS / SKLENĚNÁ DUŠE - Návrat funerální plastiky

 

  • Uměleckoprůmyslové muzeum, Praha 1 – Staré Město, ulice 17. listopadu.

Otevřeno od 18. května do 17. září 2023. (10.00 – 18.00 vyjma pondělí)

Glaz Bridge a Uměleckoprůmyslové muzeum Praha 

Celkem 21 předních českých umělců z různých oborů zde představí své pojetí tavené plastiky prezentované do pietních schránek. Ty se tradičně používají k uložení popela zesnulého, mohou však sloužit také jako krásné umělecké předměty, které uchovávají vzpomínku na blízkého ve vašem domově. Do skleněných plastik můžete ukládat nejen popel zesnulých, ale také například jejich dopisy, šperky anebo jiné předměty, na něž se vážou vaše vzpomínky. Objekty s vámi mohou cestovat, stěhovat se jako „mobilní hrobky, pietní oltáříčky“. V neposlední řadě jde také o významnou investici do umění a lze z nich také učinit i předmět závěti.

Výstava 21 uměleckých skleněných děl s názvem Skleněná duše / Pietas / návrat funerální plastiky představuje první výsledky projektu, jenž iniciovala a realizovala společnost Glaz Bridge. Kolekce zahrnuje díla umělců, kteří se zamýšleli nad funkcí funerální plastiky v dnešní společnosti.


Záměr Martiny Sikorové, autorky projektu, směřoval k prezentaci co nejpestřejší mozaiky přístupů k tomuto tématu. Proto byli pro realizaci projektu osloveni umělci různého věku i rozmanité profesionální zkušenosti, ať již šlo o sklářství, sochařství, malířství, architekturu, šperk nebo fotografii, módního návrhářství, architektury. Tím, jak pronikají do jiného oboru, více odhalují další vlastnosti umění: schopnost sbližovat různá vyjadřovací média a imaginací rušit hranice mezi stereotypy.

Není náhodou, že díla vznikala v českých sklářských studiích, jejichž renomé je celosvětově uznáváno: nejstarší studio tavené plastiky v Železném Brodě (Studio Lhotský s.r.o.), Janecký studio s.r.o. (Praha) a šperkařská firma Belda spol. s.r.o. Zásadní podporu myšlence projektu poskytl ateliér Klumpar (Železný Brod) v čele s Vladimírou Klumpar Pavlik, která aplikuje i podněty inspirované svým dlouhodobým pobytem v USA. Vlastníci sklářských studií k realizaci nejenom nabídli sklářské hutě, ale jako činní umělci i pedagogové se sami stali tvůrci řady vystavených artefaktů.

V realizaci máme následující projekty, buďte součástí!

Spolu s partnery realizuje Arte Bohemien, nezisková organizace 

 

  • Funeral Symposium

  • Funeral Art soutěž

  • Knižní publikace Skleněná duše

  • Časosběrný dokument a medailonky autorů

 

Tématem jsou otázky spojené s pietním odchodem ze života i řemeslnou výrobou u nás. 

Termín Symposia 12. září - 17. září 2023

Informace Glaz Bridge

 

Na našem webu www.glazbridge.com naleznete portfolio spolupracujících autorů a katalogové listy k realizovaným objektům. 

V případě předběžného zájmu přikládáme následující informace:

 

  • vystavená kolekce tvoří jednotný celek

  • zajistíme výrobu druhého až pátého originálu z uvedené kolekce (dle autorského zákona) s příslušnými certifikáty = autorský, sklárna, Glaz Bridge, video dokumentaci a medailonek autora.

  • cena objektu se pohybuje mezi 95.000,- Kč – 1.450.000,- Kč.

  • doba výroby od objednávky trvá cca 3 měsíce.

  • na objednávku kompletně zajistíme výrobu jiného objektu od našich kotevních či externích autorů dle výběru klienta. 

 

Kontaktujte nás! Buďte součástí. Buďte u toho.

bottom of page